GRR Fest 13

S velikim zadovoljstvom vas pozivamo da nam se 26.06.2021. pridružite na 13. po redu GRR Festu na kninskoj tvrđavi!!!
    Na 13. GRR Festu nastupit će kninski The Alibor, Rolo i Antenat.
    Evo i nešto više o izvođačima:

THE ALIBOR

Nakon duge pauze od 10 godina, ponovno su se okupili prošle godine, a svoj povratnički koncert održali su u klubu A3, a svoj 2. koncert održat će na 13. GRR Festu.
    Prije nego je bend prestao s radom, u izboru kritičara Večernjeg lista uvršten je među 10 najboljih demo bendova u Hrvatskoj ( skupa s, na primjer, Dječacima Vojka Vrućine ) te su svirali u gotovo svim
    relevantnim zagrebačkim klubovima ( Tvornica, Močvara, KSET, Purgeraj, Gjuro II, Soba, Praćka ).
    Danas ovaj bend čine:
    Amanda Tica – vokal
    Marija Kaić Zvijerac – klavijature, prateći vokal
    Dragan Škundrić – solo gitara
    Duško Korlat – ritam gitara, klavijature harmonika
    Ivica Šimić – bas gitara
    Jug Ramljak – bubnjevi
    Bruno Jašek – ton majstor
    Pogledajte dio nastupa grupe The Alibor u klubu A3: https://www.youtube.com/watch?v=oFrhi-UZYpE

ROLO

ROLO je tročlani sastav različitih glazbenih pozadina (Leut Magnetik, Lažni brkovi, Kunjad Arhimed, Beta Bombe ) sa splitskom adresom. Instrumentarij benda čine bubnjevi, bas gitara, gitara i ostala elektronička pomagala. Prvi javni nastup bio je 2015. godine na manifestaciji ‘Radio na cesti’ radija KLFM. Potom su nastupali po Hrvatskoj na brojnim festivalima i manifestacijama: Indirekt Umag, Dan D – Tvornica Kulture, Brucošijada FERa, Split dani performansa, Dani nove glazbe, Split spot festival, Split Gay Pride, Silba – Environment art, Voi’sa festival, Zagreb Design Week te brojnim inima. Ostvarili su odličan nastup na Tam-Tam Festivalu na Hvaru 2019. godine.
    2016. su snimili svoj prvi album te 2018. godine drugi album HØØP, koji su snimili u splitskom studiju Propeler pod produkcijom Jana I. Pele. Za skladbu Zva’ću te snimili su humorističan spot u prostorijama Kino kluba Split, djelo Rina Barbira. Siječnja 2019. objavili su spot za skladbu Sol i postole koji je režirala Bruna Kazinoti, a kameru i montažu djelo su Rina Barbira, koreografija je djelo Tee Sršen; u spotu je tema plesa oko motke.
    Poslušajte grupu Rolo na youtube-u: https://www.youtube.com/watch?v=rw–WipZ6eE

ANTENAT

Možda i jedna od najljepših zagrebačkih glazbenih priča je ona o Antenatu, priča o petorici prijatelja koji sviraju zajedno od osnovnoškolskih dana. Odrastali su uz bend koji je rastao i mijenjao se, te s vremenom okupio brojne poklonike i prijatelje, a svi su oni pozvani proslaviti dva desetljeća karijere benda u Tvornici.
    Ususret nastupu, objavljen je novi spot za pjesmu “Bolivija”, treći i posljednji single s aktualnog albuma “Izlet”, nakon čega slijedi objava novog materijala koji će biti osnažen i novim članovima. “Bolivija” je najstarija pjesma s posljednjeg albuma koja podosta odudara od standardnog zvuka Antenata. Nastala kao bezimena instrumentalna kompozicija, do kraja je oživjela u trenu kada je dobila tekst nastao pod dojmom jedne lude zore negdje blizu tromeđe Bolivije, Argentine i Čilea. Tri godine nakon objave singla, pjesma je dobila spot u kojem glavnu ulogu ima umjetnica Nikolina Komljenović, a viziju atmosferičnog, intimnog, mračnog spota prenio je snimatelj i redatelj Damian Nenadić.
    Iza sebe Antenat ima tri studijska albuma, “Subing” (2005.), “Karavana” (2008.) i “Izlet” (2013. Antenat je odsvirao stotine koncerata po cijeloj regiji, ali i diljem Europe i odavno zaslužio status jednog od najpopularnijih bendova zagrebačke nezavisne scene.
    Počeli su kao standardni rock-kvartet s bubnjem, basom, gitarom i vokalom, a s vremenom se postava širila, mijenjajući glazbene stilove. Bend je sve više nastupao, profilirajući vlastiti glazbeni izričaj koji sami nazivaju subreggae, zbog izbjegavanja komplikacija u objašnjavanju kombinacije stilova glazbe koju sviraju. U njemu su sadržani različiti utjecaji, od reggaea i duba, preko ska i punka, do world-music elemenata.
    Bend na sceni djeluje već 21 godinu, a nadamo se barem još toliko.
    Poslušajte Antenat na Youtube-u: https://www.youtube.com/watch?v=q8AuW1QGcic
    Karte u pretprodaji po cijeni od 40kn
    Na ulazu 50 kn
    Događaj sufinancira Grad Knin, Ministarstvo kulture te HUZIP.