Kninska premijera filma “Slavuj” i razgovor s umjetnikom

Club A3, Tomislavova 85, Knin

U subotu 16.10. s početkom u 21h prikazivat ćemo “Slavuja”, filmski prvijenac umjetnika poznatog pod pseudonimom Kralj Sunca.
Dosada je film prikazan u kultnom splitskom kinu “Zlatna Vrata” i u udruzi za suvremenu umjetnost “Kvart” u Splitu.
Nakon prikazivanja filma uslijedit će razgovor s autorom, koji će nam nakon rasprave o filmu predstaviti i svoju drugu zbirku, knjigu aforizama “Kralj Sunca”.
O autoru:
Konceptualni umjetnik poznat pod pseudonimom Kralj Sunca stvaralaštvo započinje u Kninu, 2014. godine, kada poetske zapise prvi put stavlja u književni oblik.
Višegodišnje pisanje rezultiralo je ukorićenjem prve knjige poezije “Koji Danotte?” 2019. godine, u nakladi izdavačke kuće “Redak” iz Splita.
Inspiriran odjekom književnog prvijenca, autor stvara multimedijalnu predstavu naziva “Picaferaj”, nastalu na predlošku ranije spomenute zbirke.
Dosad je izvedena pet puta.
Godinu dana nakon prve zbirke, objavljuje drugu, knjigu aforizama “Kralj Sunca”, nastalu kao svojevrsnu autoreferencu.
Jedan je od osnivača i članova glazbenog sastava “Koji Bend?”.
Redovito piše kolumne za portal “Solin Live”, urednik je i voditelj umjetničke “podcast” emisije koju vodi iz vlastitog doma, koncept galerije “Kuće Sunca” .
Ulaz je besplatan!