Iz Mravlje Perspektive – Promocija knjige Dragana Babića Pećka

Nova 2019. donosi nam promociju najneočekivanije kninske knjige – sjajni kninski pjesnik Dragan Babić Pećko napokon ima knjigu u TISKANOM obliku!

Knjiga poezije zove se “Iz mravlje perspektive”, izdaju je udruga Atribut i Grad Knin (biblioteka se zove Atri book), grafički dizajn je djelo vrhunskog kninskog dizajnera Miće Samardžije, ilustracije potpisuje vrhunski kninski slikar Milan Zoričić, glavni urednik knjige je kninski novinar i knjižničar Ivica Šimić, a tiskana je u TDA Zadarskoj tiskari.

Dragan Babić Pećko je prije ove knjige objavio tri zbirke poezije i to „Život sasvim blizu“ (2000.), „Kišobran“ (2005.) i „Zatvorenost“ (2017.).

Sve ove zbirke objavio je “samizdat” metodom, bez izdavača, bez tiska i s ciljem i željom da se njegova poezija može besplatno preuzeti i dijeliti putem internet stranica i društvenih mreža.

U tiskanom obliku knjigu nikad nije izdao jer se nije navikao gurati u životu i tražiti nešto za sebe od bilo koga, pa bilo to i izdavanje i tiskanje knjige.

No, onda se našla grupa ljudi koja ga cijeni kao pjesnika i kao čovjeka i koja je odlučila izgurati stvar umjesto njega.

I dobili smo jedan vrhunski proizvod koji će biti predstavljen u četvrtak, 17. siječnja u 20 sati u A3 i kojeg ćete moći kupiti za samo 50 kuna, i to već od 3. siječnja u klubu A3. Naknadno javimo od dodatnim mjestima prodaje.

Čitajući Pećkovu poeziju, uživamo zbog više stvari. Uživamo zbog rafinirane ljepote stihova. Uživamo zbog krhotina istine ulovljenih poput rijetke ribe. Uživamo zbog Pećkove načitanosti koju – i da ga ne poznajemo – ćutimo već nakon prvih par pjesama.

Knjiga „Iz mravlje perspektive“ je zapravo izbor poezije (izbor je napravio sam autor) iz Pećkove dosadašnje tri zbirke pjesama koje je objavio u elektroničkom obliku. Svako od prva tri poglavlja knjige nosi naziv jedne od tih zbirki. Četvrto poglavlje nosi naziv „Ostale slike“ i tu se nalaze nove, do sada neobjavljene pjesme.

Promociju u A3 će napraviti jedna grupa mladih, kreativnih ljudi koje je upravo Pećko ujedinio u Radionici kreativnog pisanja koju vodi.

Jedva čekamo vidjeti što su nam pripremili.
Vidimo se u četvrtak, 17. 1. u 20 sati u A3!

PRODAJA KNJIGE – od 4. siječnja 2019. u A3 (50 kn)
PROMOCIJA KNJIGE – 17. siječnja 2019. u 20.00 h