Svirka je u petak – Balkalar

U petak 20.08. stiže nam Balkalar!
Koncert organizira udruga Atribut, a održat će se u dvorištu kluba A3 s početkom od 20:30h.
Budući da je broj ljudi ograničen, ulaznice su u pretprodaji po cijeni od 30 kn, na dan koncerta nema prodaje ulaznica.
Prije koncerta nastupit će KUD Dositej Obradović.
Evo i nešto više o bendu Balkalar:
Balkalar je bend uz kojeg je dernek naprosto neizbježan.
Promovira one pozitivne strane Balkana koje je zapadni čovjek zaboravio – slavlje života, pjevanje, ples, sloboda, uživanje, ljubav… Nema tu puno filozofije, kada Balkalar počne svirati, slušatelji ulaze u trans stanje uma potpomognuto balkanskom božicom Shljivom i sve postaje nadrealno.
Jako euforični i dinamični, Balkalarci dižu na noge svakoga, a grlenu chakru otvaraju pomoću pomno izabranih najvećih hitova balkanske regije ali i puno šire..
Sevdah, Makedonske, Ciganske, Hrvatske pa cak i Iranske pjesme se nalaze na repertoaru ovoga benda kojemu je cilj sto više približiti mladima kulturnu baštinu i način života koji je danas zaboravljen.
Članovi benda:
– Irma Bulaja (Violina, vokali)
– Pavle Kladarin (Kontrabas, vokali)
– Juraj Valentić (Gitara)
– Ivan Judaš (Djembe)
Svi se sjećamo prije 2 godine kad smo po najvećoj kiši išli u Biskupiju na koncert Balkalara, evo kako nam je bilo tada 🙂